• Jacob Hoover
  • 0
  • 4397
  • 330
David Pearson byl svými milovanými milován tak, že jsou získal peníze, aby mu koupil své první závodní auto NASCAR. Vidět víc obrázky NASCAR.

David Pearson nikdy neměl náklonnost řídit na NASCAR Winston Cup Grand National tour. Byl docela spokojený s tím, že většinu svého volného času strávil honbou za nejlepší ceny 250 $ na krátkém okruhu Sportsman.

„Poslouchal jsem některé velké rasy v rádiu,“ řekl Pearson. "Myslel jsem, že ti chlapi musí být blázniví, běžet 150 mil za hodinu na místech jako Daytona." Pearson, jeden z nejlepších vítězů v týdenní krátké soutěži v 50. letech 20. století, měl velké fanoušky a bez známosti mu jeho legie příznivců byla jeho vstupenkou do velkého času.

Jeho fanoušci v okolí Spartanburgu, S.C., byli přesvědčeni, že se mu podaří získat titul ve velké soutěži NASCAR Grand National. Na konci roku 1959 zahájili kampaň na získávání Pearsona do vozu NASCAR Grand National. Pearsonovi fanoušci darovali téměř $ 1500. Ačkoli v roce 1959 to bylo hodně peněz, bylo to asi polovina částky potřebné na nákup ojetého ojetého závodního automobilu.

„Nechtěl jsem mít nic společného s tím nápadem,“ řekl Pearson. "Chtěl jsem peníze vrátit lidem, kteří je darovali, ale nevěděl jsem, odkud to všechno přišlo." Pearson vytáhl další potřebné finanční prostředky z rodinného bankovního účtu a koupil si Chevrolet z roku 1959 od Jacka Smithe, který docela úspěšně vedl kampaň za vlastní auta. Pearson udělal svůj skok do NASCAR Grand National Racing na Daytoně 1960 Speedweeks.

Nezapálil svět, ale obdivoval. Pearson byl vyznamenán 1960 NASCAR Grand National Rookie roku, chytat oko NASCAR úředníků s jeho stálým úsilím v 22 startech. Jeho nejlepší umístění bylo třetí a získal jedno pole.

V roce 1961 vstoupil majitel veteránského týmu Ray Fox do Pontiatu v Charlotte's World 600 bez řidiče. Pearsonovo jméno se objevilo jako možný šofér a Fox ho podepsal, aby řídil závod. Na konci pohádky Pearson vyhrál.

Za předpokladu, že Charlotte 600 nebyla náhoda, Pearson vyhrál Firecracker 250 v Daytoně v dramatickém duelu posledního kola s Fredem Lorenzenem. Poté sezónu zakončil vítězstvím na Dixie 400 v Atlanta International Raceway. Pearsonovo vítězství v Atlantě bylo pozoruhodnou událostí v historii NASCAR.

Rychlý sophomore prošel kolem Bunkie Blackburn, který jezdil s Pontiacem Junior Johnson v úlevě, v posledním kole. Bylo to poprvé v historii superspeedway, kdy se o závodě rozhodlo při posledním kole. A to bylo jediné kolo, které Pearson vedl celé odpoledne.

Pearson připojil se k týmu bavlny Owens v roce 1963, a pokračoval vyhrát '66 NASCAR velké národní mistrovství. O rok později nahradil bývalého Lorenzena v proslulém týmu Holman-Moody a udělal další dva soustředěné pokusy o vítězství v šampionské lodi. V letech '68 a '69 Pearson vyhrál celkem 27 závodů a skončil druhý 30krát. Oba roky vyhrál šampionát a stal se druhým jezdcem v historii NASCAR Grand National, který získal tři tituly.

Poté, co Pearson vyhrál svůj třetí titul, sliboval, že se už nikdy nebude účastnit vyčerpávajícího cvičení celého turné. Čtyřikrát aktivně vedl kampaň na šampionát a vyhrál tři z nich.

V roce 1972 se Pearson připojil k týmu Mercury Wood Brothers. Manželství se stalo jedním z nejúspěšnějších v historii. Pearson vyhrál 23 velkých událostí v prvních dvou a půl letech v autě Wood Brothers.

V roce '73 si užil možná jeho nejlepší rok. Zatímco soutěžil na vybraných akcích, Pearson vyhrál 10 ze svých 15 startů na superspeedways a 11 z 18 za rok. Vítězná míra 61,1 procenta zůstává rekordem v historii všech vítězství v jedné sezóně.

Pearson tiše odešel na konci osmdesátých let, když soutěžil v 574 závodech NASCAR Winston Cup Grand National. Vyhrál 105krát, což je druhé místo v seznamu všech dob. Zůstane navždy záhadou, kolik závodů by mohl vyhrát, kdyby soutěžil na plný úvazek.