• Rudolf Cole
  • 0
  • 1465
  • 19
Rex White překonala dětskou obrnu  NASCAR mistr. Prohlédněte si další obrázky NASCAR.

Diminutivní Rex White, nejmenší muž (5 stop, 4 palce vysoký a 135 liber), který kdy nosil korunu mistrovství NASCAR, vypadal spíš jako komik George Gobel než řidič závodních aut.

Nevypadal jako muž, který by dokázal zápasit s rychlým automobilem kolem vysokými bankami NASCAR, ani by to neměl být. Jako dítě byl bílý zasažen obrnou, ale ten malý kluk s velkým srdcem ho nenechal jednorázovou ochromující chorobou zpomalit.

Ve věku 25 let poprvé závodil v divizi Sportsman ve West Lanham Speedway v Marylandu. Ve svém počátečním výletu byl odsouzen problémy s motorem, ale od této chvíle to byla síla, se kterou je třeba počítat. On pokračoval vyhrát Sportsman šampionát-loď u 1/5-míle high-banked ovál v jeho nováčkovém roce.

Zdánlivě přirozený na krátkých tratích, White sloužil dvouleté učňovství na malých oválech blízko jeho domu v Silver Spring, MD. vyhrajte titul Grand National NASCAR.

Rex Allen White odstartoval 24 závodů v roce '56 a skončil v top 10 na 14 příležitostech - velmi působivé statistiky pro nováčky ve velkých ligách závodních vozů. Také skončil na druhém místě ve finále NASCAR Short Track, potomek z NASCAR Grand Nationals.

V roce 1959 vynechal White na šampionátu Short Track pouhé dva body kalifornskému Marvinu Porterovi. Jednalo se o nejbližší bitvu v historii mistrovství NASCAR.

V zimě roku 1959 White, který provozoval vlastní operaci, najal Louise Clementa, aby byl jeho hlavním mechanikem a šéfem posádky. „Je nejlepší v oboru,“ řekl White v té době. "Cítil jsem, že potřebuji muže jako on, aby vyhrál šampionát."

White nabídl Clementovi neobvyklou dohodu, aby udržel jeho motory bzučivé po dlouhou sezónu. Po výdajích rozdělil White všechny zisky 50/50 na Clementa. White vlastnil auto a řídil to, ale platil Clementsovi částka rovnající se jeho vlastnímu platu, aby ji udržel v chodu s vůdci a ve špičkovém stavu..

V roce 1960 White vyhrál šest závodů NASCAR Grand National a získal nárok na šampionskou loď. Jeho výdělky po zaplacení bodového fondu dosáhly tehdy rekordních 57 524,85 $.

Období 1961 a 1962 byly pro Whitea bannerové roky, které vyhrály 15krát a skončily druhé a páté místo v bodovém hodnocení. Ve finále sezóny '62 na Atlanta International Raceway, White vyhrál jediný závod superspeedway své kariéry.

Ve dnech, kdy Pontiac a Ford vládli svrchovaně, řídil poddimenzovaný Chevrolet a celou odpoledne udržoval vůz v lovu. S pouhými třemi koly se dostal poprvé do vedení. Podařilo se mu zadržet Joe Weatherly, aby získal ocenění vítěze ve výši 10 315 $.

Whiteovo osamělé velké vítězství bylo také posledním vítězstvím jeho kariéry. V roce 1963 závodil pouze na částečný úvazek, skončil v top 10 ze 14 startů z 25. Whiteovi se povedlo dost dobře na to, aby skončil na devátém místě ve finále NASCAR Grand National points.

V roce 1964, zatímco řídil Merkur z obchodů Bud Moore, White náhle odešel ze závodů NASCAR. Důvodem jeho odchodu do důchodu zůstává tajemství. To je spekuloval, že on byl znepokojen zvyšujícími se rychlostmi a rostoucím prvkem nebezpečí.

Přesto vyšel na vrchol své hry. V posledních dvou startech skončil třetí v Charlotte's World 600 a pátý v Dixie 400 v Atlantě. Ve své poslední snaze byl nejrychlejším kvalifikátorem při rychlosti 146,024 mph.

White vyhrál 28 NASCAR Grand National závodů v jeho 233 kariéře začíná a odešel, zatímco v jeho hlavní ve věku 35 let.