• Vova Krasen
  • 0
  • 4824
  • 760
Nepřekonatelný úspěch a vítězná osobnost Richarda Pettyho vrazil NASCAR do národního reflektoru. Prohlédněte si další obrázky NASCAR.

Během druhého červnového týdne 1967 vyhrál Richard Petty 10 z 24 velkých závodů NASCAR. Sezóna byla napůl u konce a Petty byl na běsnění, ale v bodových bodech sledoval bezmocného řidiče druhého jezdce Jamese Hyltona. Takový je postup pro určení šampiona NASCAR - dokonalost není vždy řádně odměněna.

S vítězstvím v závodě 18. června v Rockinghamu Petty zaznamenal své 11. vítězství v sezóně, ale co je důležitější, konečně popadl vedení NASCAR Grand National Points. "Prince of Randleman" (N.C.) by nebyl v titulní honbě znovu vyhrožován, snadno by zaznamenal ohromující triumf a zvedl svůj druhý ze sedmi mistrovství NASCAR.

Petty v druhé polovině sezóny 1967 zahříval ještě více. V posledních 24 závodech zvítězil Petty v Plymouthu sedmnáctkrát, což mu dalo 27 vítězství ve 48 startech - průměr pálkařských průměrů .563. Vyhrál šampionát o 6028 bodů nad Hyltonem, který parlayoval konzistenci, aby skončil druhý.

V bezprecedentním běhu úspěchu Petty vyhrál 10 po sobě jdoucích závodů, což je ohromující úspěch, který pravděpodobně zůstane navždy v rekordních knihách NASCAR. Neporažený řetězec trval od srpna do října.

Petty přinesl sebe a závodní vozy NASCAR z malých dvou odstavců v zadní části sportovní sekce na titulky titulních stránek. Jeho jméno, jeho úsměv, jeho manýry a jeho jízdní záznam způsobily, že každý čtenář sportovních stránek pod řadou Mason-Dixon si všiml jižní značky motoristického sportu. Všichni mluvili a psali o Richardovi Pettym. Ve skutečnosti jeden deník v Karolíně informoval, že Petty skončil na druhém místě v závodě Grand National NASCAR v Maryville v Tenn.

Pettyho úspěchy vynesly zápis v časopise Newsweek, kdy národní týden poprvé věnoval článek řidiči vozového parku. Byl také uváděn ve Sport Illustrated, Life magazine a True Magazine for Men. Během sezóny 1967 se začaly objevovat nálepky na nárazníky a knoflíky klopy „Richard Petty For President“.

Když Pettyho hvězda zářila jasněji, někteří členové médií začali brát potshots u nového „krále“ závodů s vozidly. Říkali, že si nezaslouží pozornost médií. Jeden reportér zašel tak daleko, že řekl, že Petty byl snob, který se nestaral o své fanoušky a příznivce. Levné záběry pro jistotu.

Tyto pobuřující poznámky s Billem Franceem neseděly. Prezident NASCAR vydal veřejnou výzvu k ukončení tohoto druhu nesmyslů.

„Nevím o žádném jiném řidiči v historii NASCAR, který přinesl tomuto sportu více uznání,“ řekla Francie v říjnu 1967. „Nemohu souhlasit s těmi, kteří si myslí, že Richard získal víc než svůj podíl. v týmu Petty také přináší další uznání NASCAR. Pracují mnoho let, aby dosáhli úspěchu. Jsem hrdý, že nastavil své záznamy jako člen NASCAR. "

King Richardovi trvalo pouhých 10 let, než se stal jedničkou v historii NASCAR. Jeho kariéra začala 12. července 1958, 10 dní po jeho 21. narozeninách. Byl to závod NASCAR Convertible v Columbii, S.C. a skončil na šestém místě v Oldsmobile. „Cítil jsem, že jsem před tím připraven závodit,“ poznamenal Petty. "Ale táta [Lee Petty] mi řekl, že budu muset počkat, až mi bude 21 let." Petty udělal jen devět NASCAR Grand National startů v '58, pak se stal Rookie roku v '59.

Pettyho první závod NASCAR Grand National byl podivně mimo kontinentální Spojené státy americké. Šest dní po jeho křtu v Columbii, „Dicku“ Petty, jak byl tehdy zavolal, řídil Oldsmobile č. 142 na kanadské národní výstavě v Torontu. Fuzzy-tvářil mladík zvládal jít 55 kol, než on "udeřil na plot." Za své úsilí vyhrál celkem 115 $.

„Nebyl to moc závod,“ vzpomněl si Petty. "Dostal jsem se do tátu, když mě lapoval, tak mě píchl do plotu. Pokračoval ve vítězství, takže si myslím, že to byl pro Pettys dobrý den."

Od tohoto nepříznivého začátku se Petty stal králem závodů NASCAR, který vyhrál mistrovství v roce 1964, '67, '71, '72, '74, '75, '79 a '79. Během své slavné kariéry Petty vyhrál 200 ze svých 1184 kariérních startů, zaznamenal 712 nejlepších-10 závodů, vedl 599 událostí a v soutěži cestoval 303 662 mil.