Portrét 'Painted' od AI Up pro aukci v Christie's v NYC

  • Gyles Lewis
  • 0
  • 2996
  • 295

Neuspokojivý portrét vytvořený umělou inteligencí (AI) vytváří tento týden historický vzhled v aukčním bloku u Christie's v New Yorku. Bude to první umělecké dílo vytvořené algoritmem, které bude nabízeno k dražbě ve světě výtvarného umění.

Portrét - navržený ve stylu „starého mistra“ připomínající evropské umělce z minulých staletí - plátno vyplňuje pouze částečně, přičemž kolem centrální postavy zůstává prázdný prostor. Zdá se, že představuje muže s rozmazanou tváří, oblečeného do oblečení podobného tomu, které nosí předměty malované nizozemským umělcem Rembrandtem van Rijnem v 17. století..

Počítač samozřejmě nezachytil štětec a nestal se umělcem. Umělá inteligence, která vytvořila obraz, měla lidské programátory - pařížský umělecký kolektiv nazvaný Obvious, Christie's reportoval. Jejich spolupráce s názvem „Portrét Edmonda De Belamyho“ je součástí série obrazů smyšlené rodiny Belamy a podle Christieho se očekává, že přinese 7 000 až 10 000 $. [Mohou být stroje kreativní? Seznamte se s 9 umělci umělé inteligence

Aby vytvořil portrét, zjevný tým nejprve nakrmil neuronovou síť dietou 15 000 obrázků namalovaných mezi 14. a 20. stoletím, aby ji naučil rozpoznávat vizuální prvky ve výtvarném umění. Algoritmus, který nakonec vytvořil originální obraz, měl dvě části, které fungovaly proti sobě, nazvané Generátor a Diskriminátor; nazvali tuto bojovou AI „generativní protivníkovou síť“ (GAN), vysvětlil Caselles-Dupré.

„Generátor vytváří nový obrázek založený na sadě, potom se Diskriminátor pokouší rozeznat rozdíl mezi lidským obrazem a obrázkem vytvořeným Generátorem. Cílem je oklamat Diskriminátora, aby si myslel, že nové obrazy jsou skutečným životem Portréty. Pak máme výsledek, “řekl Christie's.

GAN konečný obraz byl poté inkoustově potištěn na plátně a zarámován podle Obvious. Ve spodní části portrétu je matematický vzorec představující algoritmus, který jej vytvořil, kývnutí na vztah mezi generátorem a diskriminačním zákonem, na kterém viděli umělci zjevní umělci.

Vzhledem k tomu, že se jedná o první aukci uměleckých děl s portrétem generovaným umělou inteligencí, je „umělec“ ve velmi dobré společnosti - v aukci nabízíme k prodeji také díla renomovaných osobností jako Andy Warhol, Keith Haring, Louise Nevelson , Marc Chagall a Pablo Picasso, podle Christieho aukčního katalogu.

„Portrét Edmonda De Belamyho“ je součástí Christieho výtisku a násobků, které budou přijímat nabídky od 23. do 25. října..

Původně publikováno na .

Zatím žádné komentáře

Nejzajímavější články o tajemstvích a objevech. Spousta užitečných informací o všem
Články o vědě, prostoru, technologii, zdraví, životním prostředí, kultuře a historii. Vysvětlete tisíce témat, abyste věděli, jak všechno funguje