Creepy AI-Created Portrait Na aukci získá 432 500 $

  • Peter Tucker
  • 0
  • 4012
  • 891

Strašidelně vyhlížející obraz fiktivního muže v temné frockcoatu opustil aukční blok u Christie's za neuvěřitelných 432 500 $ (25. října) v New Yorku. I když je tato cena vysoká - téměř 45krát vyšší než její horní odhad - to není to, co dělá prodej tak přitažlivým: Umělecké dílo nebylo vytvořeno člověkem, ale počítačem.

„Portrét Edmonda Belamyho“ je první obraz vytvořený umělou inteligencí (AI), který byl vydražen ve světě umění..

Muž s rozmazanou tváří, malovaný ve stylu „starého mistra“ umělců jako Rembrandt van Rijn v 17. století, je produktem pařížského uměleckého kolektivu Zjevný. Podle Christieho je to část souboru obrazů zobrazujících fiktivní rodinu Belamy. [Mohou být stroje kreativní? Seznamte se s 9 umělci umělé inteligence

Kolektiv, který zahrnuje Hugo Caselles-Dupré, Pierre Fautrel a Gauthier Vernier, používá pro své výtvory metodu AI nazvanou generativní protivníková síť (GAN)..

Algoritmus GAN zahrnuje takzvaný generátor (který dělá umění) a diskriminační (který se snaží rozpoznat rozdíl mezi obrázky vytvořenými člověkem a AI).

"Systém jsme nakrmili datovým souborem 15 000 portrétů namalovaných mezi 14. stoletím a 20.", řekl Caselles-Dupré Christie's. „Generátor vytváří nový obrázek založený na sadě, potom se Diskriminátor pokouší rozeznat rozdíl mezi lidským obrázkem a obrázkem vytvořeným Generátorem. Cílem je oklamat Diskriminátora, aby si myslel, že nové obrazy jsou skutečným životem. portréty. Pak máme výsledek. “

Diskriminátor je však podle Christieho snadnější než lidské oko oklamat. Jako takový, portrét Belamy vypadá zkreslený, nebo jak to popisuje Christie's, něco jako jeden z umělecko-historických prostředků společnosti Glenn Brown.

Mít AI vzít portrét byl odvážný krok pro jistotu. "Musí se také bezpochyby stát, že portréty AI jsou nesmírně tvrdým žánrem, protože lidé jsou velmi naladěni na křivky a složitost obličeje takovým způsobem, že stroj nemůže být," řekl Christie's.

Kolektiv také dělal nějakou práci s akty a krajiny pomocí jejich algoritmu. "Ale zjistili jsme, že portréty poskytly nejlepší způsob, jak ilustrovat náš názor, což je, že algoritmy jsou schopné emulovat kreativitu," řekl Caselles-Dupré Christie's.

Pokud jde o „kdo“ je umělec za obrazem, je to algoritmus - který tvoří podpis umělce na samotném obraze - nebo tvůrci algoritmu? „Pokud je umělec tím, kdo vytváří obraz, pak by to byl stroj,“ řekl Caselles-Dupré. "Pokud je umělec tím, kdo drží vizi a chce sdílet zprávu, pak bychom to byli my."

Bez ohledu na autorství uměleckých děl prodej signalizuje „příchod umění umělé inteligence na scénu světové aukce“ podle Christieho.

Zatím žádné komentáře

Nejzajímavější články o tajemstvích a objevech. Spousta užitečných informací o všem
Články o vědě, prostoru, technologii, zdraví, životním prostředí, kultuře a historii. Vysvětlete tisíce témat, abyste věděli, jak všechno funguje