• 0
  • 4392
  • 850
Darrell Waltripova honosná jízda a drzý přístup mu vynesl legie fanoušků - a nepřátel. Vidět víc obrázky NASCAR.

Darrell Waltrip byl jedním z nejrychlejších závodníků rychlých závodů na krátkých tratích během svého výstupu z týdenních býků na okouzlující scénu závodů Grand National Racing NASCAR Winston Cup..

Vyzbrojený pozitivním přístupem, nejvyšší sebedůvěrou a některými z nejlepších strojů v týdenních krátkých válečných válkách v oblasti Tennessee-Kentucky, Waltrip vytvořil záviděníhodné portfolio na konci 60. a začátkem 70. let.

Waltrip se několikrát zúčastnil v automobilovém závodním klubu Ameriky v Midwestern a dvakrát vyhrál. V roce 1972 bičoval invazivní headlinery amerického automobilového klubu ve vysoce propagovaném závodě v závodě Nashville Fairgrounds Raceway, což bylo v národních závodních publikacích spoustu hry.

Waltrip porazil pole, které zahrnovalo velká jména jako Bobby a Al Unser, Gordon Johncock, Butch Hartman, Roger McCluskey, Ramo Stott a Jack Bowsher. Poté Waltrip vystřelil několik slovních úderů do tryskové sady USAC a všem připomněl, že míří na vrchol.

V roce 1973 se Waltrip připojil k celostátnímu turné NASCAR Winston Cup Grand National a aktivně vedl kampaň za ocenění Rookie of the Year. Navzdory tomu, že skončil na druhém místě v Texasu a popadl značné množství titulků, NASCAR si vybral Lennie Pond jako svého nejlepšího nováčka. Waltrip vypálil několik slovních šipek na NASCAR po kontroverzním rozhodnutí. Nebylo by to poprvé, co by DW vyrazil, když měl pocit, že byl poškozen.

Během několika měsíců si Waltrip získal pověst velmi schopného řidiče, ale jednotlivce, který prohrabával spoustu peří. NASCAR závodům na počátku 70. let vládl malý a vybraný počet zavedených veteránů - David Pearson, Richard Petty, Cale Yarborough a bratři Allison, abychom jmenovali alespoň některé. Waltrip měl všechny atributy, aby se stal členem této vybrané skupiny, a on se vrhl do výtečnosti s ústy běžícími tak rychle jako jeho závodní auta.

Waltrip soubojil s Yarboroughem a mimo něj, který po pádu v Darlingtonu přezdíval Waltripa „Čelisti“. Petty ho příležitostně nadával za agresivní manévry na trati. Sparred také s konkurenčními majiteli týmů. M.C. Anderson, energický majitel, který občas hovořil s kyselým jazykem, prohlásil, že bez ohledu na to, jak dobrý Waltrip byl, Anderson by nikdy neuvažoval, že by ho najal jako řidiče. „Vyhodil bych ho rychleji než minuta v New Yorku,“ řekl jednou Anderson.

Waltrip také vydělal hněv traťových diváků, kteří odpověděli sborem boosů, když byl představen před závodem. Negativní reakce obtěžovala honosného a artikulujícího Waltripa. Když jeden rok havaroval v Charlotte, obrovský dav jásal. V rozhlasovém rozhovoru, který se hrál na traťovém veřejném rozhlasu, Waltrip vyzval své protivníky v tribunách, aby se „setkali se mnou na parkovišti Big K… a my to vyřadíme.“

Poté, co Waltrip přemýšlel o výbuchu, prohlásil, že je „v rozpacích pro sport. Mohlo by to naznačovat mentalitu závodního fanouška. vezměte ho zpět na závod. “ Tyto komentáře jednoduše posílily šílenství, které dostal, když byl představen na budoucích závodech.

V průběhu let Waltrip zrál a stal se řidičem ráže kalibru. V roce 1979 ztratil Waltrip v bitvě o Grand National Championship NASCAR Winston Cup srdečního lupiče. Mnoho z nich vedlo o více než 200 bodů v mezidobí a Waltripovi tento titul přiznal. Ale Richard Petty dostal svoji sezónu v druhé polovině sezóny a ve finálovém sezoně předal Waltripovi titul.

V roce 1981, Waltrip spojil síly s Junior Johnson a nový tým klikl. Waltrip vyhrál svůj první národní šampionát NASCAR Winston Cup Grand National, který se shromáždil z velkého deficitu v posledním úseku. V roce '82 se znovu poškrábal a prohnal se kolem Bobby Allison, aby vyhrál mistrovství díky rallye v pozdním období. V '85, on vyhrál titul potřetí, předjíždět Bill Elliott s poplatkem pozdní sezóny.

Během vlády mistrovství byl Waltrip stále jedním z nejneoblíbenějších řidičů v království NASCAR. Ale to vše se změnilo 21. května 1989 na Charlotte Motor Speedway během pátého ročníku závodu NASCAR The Winston.

Waltrip běžel nejprve, když se blížil k bílé vlajce, ale pak řidič druhého místa Rusty Wallace zasáhl zadní část Waltripovy Chevy a otočil ho ven. Wallace pokračoval k vítězství a Waltrip veřejně prohlásil: „Doufám, že se dusil tou 200 000 $ [cena vítěze]. Vjel do mě a otočil mě ven. Bylo to docela flagrantní.“

Waltrip okamžitě přešel z nelíbeného zlého chlapce na populárního šampiona. Waltrip byl volen nejpopulárnějším ovladačem NASCAR v letech 1989 a 1990 fanoušky NASCAR.

Během své bouřlivé kariéry NASCAR Winston Cup v letech 1972 až 2000, Waltrip vyhrál 84 závodů, čtvrtý na seznamu všech dob. Waltrip dále vylepšil svůj veřejný obraz analytika FOX Sports a přidal dotek jižního kouzla k současným televizním přenosům NASCAR NEXTEL Cup. Když se Waltrip připojil k Mikeovi Joyovi a Larrymu McReynoldsovi ve vysílací kabině, bavil se a poučil ve svém barevném komentáři, podobně jako byl jako závodník.